Położenie

Obiekt znajduje się na półwyspie Ostrów - Mausz, na terenie przepięknej "Szwajcarii Kaszubskiej" w odległości 70 km od Gdańska, pomiędzy miastami: Kartuzy (ok.30 km), Kościerzyna (ok.24 km), oraz Bytów (25 km). Najbliższa miejscowość to odległe o 6 km Sulęczyno, gdzie można dokonywać większych zakupów.

Domek Letniskowy PATRICIA w Mauszu usytuowany jest pośród lasów, gdzie szeroko rozlewa swe wody jezioro Mausz, zwane Małym Morzem Kaszubskim.
Jezioro Mausz położone jest na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, terenu absolutnej ciszy gdzie korzystanie z łodzi motorowych jest niedozwolone.

Jezioro posiada urozmaiconą i malowniczą linię brzegową. Ogólna powierzchnia: 384 ha, maksymalna głębokość: 45 m. W środek jeziora wcina się malowniczy półwysep z leżącą na nim wsią letniskową Ostrów - Mausz. Inne miejscowości położone nad stromymi brzegami jeziora to Kłodno i Grabowo Parchowskie.

W jeziorze, które ma stałe połączenie krótką strugą z rzeką Słupią, żyją: sandacz, szczupak, sielawa, lin, leszcz, okoń, węgorz, płoć i karaś.
W rejonie obficie występują borówki, jagody oraz grzyby.

Niewątpliwą atrakcję stanowią oddalone od obiektu o 9 km kamienne kręgi i skupiska kurhanów, świadczące o prehistorycznym osadnictwie ludzi na tym terenie, będące natchnieniem dla poszukiwaczy mocy tajemnych.
W okolicy znajduje sie również profesjonalna przystań kajakowa oferująca wyprawy kajakowe.
Wspaniałe warunki zarówno dla amatorów spokojnego wypoczynku jak i osób pragnących wypoczywać aktywnie.